Úvod Tipy na výlety Skiareály

Skiareály

Skiareály

Ski areál Ostružná -  Ski areál Ostružná se nachází nad obcí. Nabízí dohromady šest upravovaných sjezdovek s délkou více jak 2 km. V Jeseníkách jediný dětský park s vlekem a kolotočem pro nejmenší lyžaře i s gumovými čluny.

Ski areál Ramzová - Lyžařské středisko se sedačkovou lanovkou u obce Ramzová, 10 km jihozápadně od okresního  města Jeseník, na silnici spojující Šumperk s Jeseníkem. 

Lyžařský areál KASTE + RELAX Petříkov - Lyžařské centrum se středně obtížnými terény v horské obci Petříkov, která leží necelé 2km od Ramzovského sedla.

Ski Petříkov – Nový lyžařský areál nabízí 3 vleky a to dvoumístný DOUBLE MAX v délce 700 metrů, jednomístný BMT 30 v délce 350 metrů a dětský vlek KINDLE do 6 let zdarma. K areálu patří 2 sjezdovky, kdy hlavní je široká 60 metrů. Všechny sjezdovky lze technicky zasněžovat.

Ski Branná – Ski areál se nachází ve směru Hanušovice – Jeseník v bezprostřední blízkosti centra horské obce Branná, která je výborně dostupná jak autem, tak autobusem. Jedná se o lyžařský areál s nejširší nabídkou jak pro rodinné lyžování, tak pro náročné lyžaře.