Úvod Tipy Skiareály

Skiareály v blízkosti apartmánu v Ostružné

V blízkosti Theresian Apartment se nachází hned několik lyžařských areálů. Doslova jen pár minut jízdy autem či skibusem (zastávka je kousek od apartmánů) jsou skiareály Ostružná a Ramzová.


Skiareál Ostružná

Nejbližší lyžařské středisko, které leží přímo nad obcí Ostružná. Areál je perfektní pro rodiny s dětmi - chlubí se nejmoderněji vybaveným dětským parkem s vlekem, pohyblivým pásem a kolotočem pro nejmenší lyžaře. Své děti zde můžete svěřit do lyžařské školy. Celkem je ve skiareálu Ostružná 6 upravovaných sjezdovek o délce přes 2,5 kilometru.

 

Webové stránky areálu: www.ostruzna.cz/skiareal

Aktuální ceník skipasů: www.ostruzna.cz/cenik


Skiareál Ramzová

Jedno z největších zimních i letních turistických středisek na Moravě. Sahá až do nadmořské výšky 1351 metrů. Sedačková lanová dráha na Ramzové je jediná dráha, kterou se dostanete na vrcholy Jeseníků. Lyžaři si zde užijí celkem 8 kilometrů sjezdovek, přičemž nejdelší měří přes 3 kilometry a má převýšení 550 metrů. Pokud nebudete mít přes den dost, můžete využít i večerního lyžování.

 

Webové stránky areálu: www.bonera.cz

Aktuální ceník skipasů: www.bonera.cz/lanovky-vleky


Skiareál Kaste - Petříkov

Lyžařské centrum se středně obtížnými terény v horské obci Petříkov. Leží necelé dva kilometry od Ramzovského sedla a nabízí nejmalebnější a nejkomornější atmosféru. Na své si zde přijdou i příznivci běžek, v okolí se nachází hned několik běžkařských tras.

 

Webové stránky areálu: www.kaste.cz


Ski Petříkov

Lyžařské centrum, které je vhodné pro rodiny s dětmi. Najdeme zde dvě sjezdovky a tři vleky. Dvoumístný v délce 700 metrů, jednomístný v délce 350 metrů a dětský vlek.

 

Webové stránky areálu: www.skipetrikov.cz


Skiareál Branná

Středisko, které se nachází v malebné vesnici Branná, je skvěle dostupné autem i busem. K dispozici jsou tři sjezdovky, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilejší lyžaře. Nahoru vás vyveze dvousedačková lanovka, nejmenší pak mohou použít provazový vlek.

 

Webové stránky areálu: www.skibranna.cz