Úvod Tipy Výlety v okolí

Výlety v okolí apartmánu v Ostružné

Lanovka Ramzová - Sedačková lanovka, která vás vyveze až na vrchol hory Šerák (1351 m. n. m.), odkud se můžete vydat dále po hřebenovce, nebo například nad vyhlídku Obří skály (viz stránka Cyklo a turistické trasy). Více informací najdete zde.


Letní bobová dráha Petříkov - Máte rádi rychlou jízdu a chcete si užít trošku adrenalinu? Vyzkoušejte letní bobovou dráhu v Petříkově. Boby jsou jednomístné, vhodné pro dospělé i děti od 8 let (menší děti ale můžete vzít s sebou do bobu). Rychlost až 45 km/h! Podrobnosti najdete zde.


Horské minikáry a letní tubing Ramzová - Hlavně děti si užijí pořádnou jízdu z kopce na minikárách nebo velkých nafukovacích kruzích (letní verze snowtubingu)! Dráhy najdete vedle penzionu Haltmar v Ramzové. Více info zde.


Šerák - Vyšlápněte si nebo se nechte vyvézt lanovkou z Ramzové na horu Šerák, kde mimo nádherné výhledy najdete také Jiřího chatu s výborným jídlem a pitím.


Hrad a zámek Branná - Vysoko nad údolím říčky Branné ční na skalnatém ostrohu zřícenina hradu Kolštejn ze 14. století. Část hradu byla o dvě století později přestavěna v renesanční zámek, který byl v roce 2013 zrekonstruován a nyní slouží jako hotel a restaurace. Více informací si přečtěte zde.


Lipová - lázně - Malebná obec na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Navštivte léčebné lázně Dolní Lipová, nebo - pokud vás přitahují železnice - si projeďte horskou vlakovou trať Slezský Semmering a malé železniční muzeum na nádraží v Horní Lipové.


Jeskyně Na Pomezí (Lipová) - Největší zpřístupněný jeskynní systém v České republice, který vznikl rozpouštěním mramoru, tj. krystalického vápence. Délka trasy je necelých 400 metrů a projdete ji za 45 minut. Pozor, teplota v podzemí je pouhých 7-8 stupňů (ideální na zchlazení v parném létě:)! Více info zde.


Lázně Jeseník - Priessnitzovy lázně, rodný dům a muzeum Vincenze Priessnitze - Dva kilometry od města Jeseník najdeme Priessnitzovy léčebné lázně, které jsou díky svým příhodným klimatickým podmínkám ideální pro léčbu dýchacích cest či potíží krevního oběhu. Najdeme zde také dům a muzeum světoznámého zakladatele lázní a hydroterapie Vincenze Priessnitze. Více info najdete zde.


Rozhledna Zlatý Chlum - Další chloubou krásného městečka Jeseník je vrchol Zlatý Chlum (875 m. n. m.) s kamennou, 26 metrů vysokou rozhlednou. Uvidíte odtud nejen Hrubý Jeseník s jeho dominantami Pradědem a Šerákem, ale za příznivého počasí také Kralický Sněžník a Rychlebské hory, a také Otmuchovské jezero v Polsku. Více informací najdete zde.


Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně - V roce 2005 byla přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně zvolena za největší div České republiky. Aby ne, pohled na tuto přehradu je dechberoucí. Pokud chcete navštívit exkurzi a dozvědět se o elektrárně více, doporučujeme rezervovat online tři dny předem! 

 

Pivovar Holba Hanušovice - Zajděte si na exkurzi do pivovaru Holba v Hanušovicích a navštivte muzeum, které mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku. Více info zde.


Králický Sněžník, národní přírodní rezervace - Vyšlápněte si na Králický Sněžník (technicky nenáročný výstup, cca 20 km), nebo se jen tak toulejte po okolí přírodní rezervace a objevujte její chráněné rostliny a zvířata. Více info zde.


Zámek Loučná nad Desnou - Renesanční zámek v obci Loučná nad Desnou, který vybudoval rod Žerotínů jako lovecký zámeček na začátku 17. století. Podrobnosti o Zámku Loučná nad Desnou.


Adrenalin Park Česká Ves - Zábavní centrum pro malé i velké. Vyzkoušejte si lanové centrum, obří houpačku, terénní čtyřkolky, jízdu na koni, paintball, výlety na kanoi, bungee trampolínu nebo lukostřelbu. Více informací najdete zde.


Velké Losiny - Zámek, termální lázně, muzeum papíru, venkovní koupání v létě - to vše nabízí obec Velké Losiny. Více info na webu.


Lázně Karlova Studánka - Čistší vzduch abyste pohledali. Ne nadarmo je Karlova Studánka vyhledávanými lázněmi, které jsou zasazeny do nádherného horského prostředí Jeseníků. Více informací najdete na tomto odkaze.


Rozhledna / televizní věž Praděd - Na vrcholku Pradědu (1492 m. n. m.), nejvyšší hory Jeseníků a celé Moravy, stojí televizní vysílač. V jeho útrobách najdeme i prosklenou vyhlídkovou plošinu ve výšce jestě o 73 metrů vyšší, než vrchol hory. Ta panoramata (zahrnující Krkonoše, Beskydy či slovenskou Malou Fatru) stojí za to! Bližší info zde.


Skiland hotel Ostružná – bowling - Zábava pro partu přátel nebo celou rodinu! Rezervace a objednávky vyřídíte zde


Park hotel Ostružná – celoroční provoz bazénu s letní terasou - více info zde.

 

Nespočet dalších tipů na výlety naleznete na stránkach portálu Kudy z Nudy.